Altevita AQUA DI COCO lemon 240g

Altevita AQUA DI COCO lemon 240g

Altevita AQUA DI COCO lemon 240g

  • Výrobca: ALTEVITA
  • Kód produktu: 4143
  • Dostupnosť: Skladom
  • 19,95€

Prírodné zložky s pozitívnymi účinkami

Prášok rehydratačného nápoja Aqua di Coco pozostáva zo stopercentne prírodných výťažkov, ktoré obsahujú radu vitamínov, minerálov, elektrolytov a ďalších prospešných látok. Je stopercentne vegánsky a BIO. Vhodný je na doplnenie tekutín a živín pri športe, cestovaní, ale aj práci. Jednoducho, dopriať si ho môžete kedykoľvek. Aqua di Coco obsahuje výťažky z kokosovej vody, baobabu, citrónovej šťavy a modrej spiruliny. Tie majú na ľudské telo viacero priaznivých účinkov, ktoré by ste možno ani nečakali!

Kokosová voda

Kokosová voda je prirodzenou súčasťou plodov kokosu. Viac ako 93 % je tvorených čistou vodou, zvyšok pozostáva z rôznych minerálov a vitamínov, ktoré jej dodávajú výnimočné vlastnosti. Kokosová voda obsahuje pomerne veľké zastúpenie vlákniny, bielkovín, horčíka, mangánu, draslíka, sodíka a vápnika. Vďaka tomu poskytuje dobré antioxidačné účinky – dokáže eliminovať voľné radikály, ktoré sú pôvodcami mnohých chorôb a spúšťajú procesy starnutia buniek. Niektoré štúdie prevádzané na zvieratách dokázali, že kokosová voda pomáha znižovať hladinu cukru v krvi, čím eliminuje vznik cukrovky a iných zdravotných problémov.

Benefitom je taktiež skutočnosť, že kokosová voda pomáha zabraňovať tvorbe kryštálov v obličkách, vďaka čomu môže slúžiť ako prevencia pred vznikom obličkových kameňov. Kvôli vysokému obsahu elektrolytov dokáže zabezpečiť rýchlejšiu hydratáciu celého organizmu. Aj preto je veľmi obľúbená u športovcov.

Baobab

Počuli ste už o baobabe? Tento strom patrí medzi najstaršie a najväčšie na Zemi. Prirodzene rastie v tropických krajinách, najmä v Afrike a Austrálii. Domorodí obyvatelia využívajú jeho rozličné časti na medicínske účely, najznámejšie sú však semená, ktoré obsahujú najviac cenných látok. Obvykle sa sušia do podoby prášku, ktorý sa pridáva do rôznych produktov. A nechýba ani v prípravku Aqua di Coco.

Prášok zo semien baobabu obsahuje vysoké percentuálne zastúpenie vitamínu C a antioxidantov, pomáha tak posilňovať obranyschopnosť organizmu pred ochoreniami a zápalmi. Podobne ako kokosová voda, aj výťažky z baobabu prispievajú k regulácii hladiny cukru v organizme, keďže ovplyvňujú jeho vstrebávanie do tkanív. Vďaka obsahu vlákniny pomáha zlepšovať činnosť tráviaceho systému. Naviac je dobrým zdrojom železa, prispieva tak k zníženiu rizika anémie.

Citrónová šťava

Keď sa povie zdravá výživa, mnohým ľuďom napadne práve citrón. Ten je známy nielen vysokým obsahom vitamínu C, ale aj mnohých ďalších vitamínov či minerálov. Prášok z citrónovej šťavy tak prináša blahodarný účinok na celý organizmus. Napríklad, okrem priaznivého vplyvu na imunitu podporuje činnosť tráviaceho systému a reguluje metabolizmus.

Zaujímavosťou je, že citrónová šťava je napriek svojej kyslej chuti po chemickej stránke zásaditá. To znamená, že dokáže regulovať pH organizmu a zabraňovať vzniku kyslého prostredia. Pozitívne vplýva aj na zdravie ústnej dutiny – prispieva k likvidácii nežiadúcich baktérií, čím eliminuje zápach z úst a osviežuje dych. Podobne ako výťažky z baobabu, aj citrónová tráva urýchľuje vstrebávanie vody v organizme, čím prispieva k lepšej rehydratácii.

Modrá spirulina

Spirulina je sinica s výrazným modrým sfarbením, ktorá sa prirodzene vyskytuje v sladkých i slaných vodách. Obsahuje veľké…

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!